I'll take you to the candy shop / Nad & Greg

kwietnia 19, 2017 KochamJesc 0 Comments


W podstawówce zasuwałam popołudniami cztery razy w tygodniu na Józefińską do szkoły muzycznej, mijając po drodze skupiska mocno nietrzeźwych mieszkańców okolicznych zaniedbanych kamienic. Do głowy by mi w tamtych czasach nie przyszło, że ulica zostanie odnowiona, a w najbliższej okolicy wyrosną luksusowe apartamenty, Cricoteka i masa świetnych restauracji i klubów. Tuż przy Rynku Podgórskim, w sąsiedztwie baru mlecznego pojawiła się rok temu cukiernia. I to nie jakaś tam sobie kolejna cukiernia, ale wspólna inicjatywa dwóch smakoszy - Francuzki Nadège i Belga Grega.

Intrygujące wnętrze lokalu (które dziwnie kojarzyło mi się z grą Neverhood) to dzieło studia NArchitekTURA - akurat w dniu odwiedzin ludzi było w środku tak dużo, że niestety nie udało mi się zrobić żadnego zdjęcia. Z okien rozpościera się widok na rynek i kościół świętego Józefa.

W menu pyszności przygotowane na bazie sezonowych owoców, naturalnych składników, czystego masła. Znajdziecie tam klasyki, m.in mille-feuilles (ciasto francuskie karmelizowane, śmietanka), Saint-Honoré (ciasto francuskie, ptyś, karmel, bita śmietana, mascarpone), Paris-Brest (ciasto ptysiowe francuskie, lekka śmietanka, pralinki migdałowe i orzechowe). Dalej mamy słodycze na mniejszy głód (albo na większy, zależy ile weźmiecie) - obłędne makaroniki, ciastka belgijskie, magdalenki. Na spragnionych francuskich wypieków czeka cała ich gama: brioszki, croissanty, chausson. Oprócz tego można kupić tarty (malinowa, crème brûlée, ananas-mango to tylko niektóre z dostępnych smaków) oraz moje ukochane ptysie: z kremem mango, morelą prażoną w miodzie lawendowym, musem z gorzkiej czekolady. Palce lizać!

Skusiłam się na makaroniki i dwa ciastka. Smak świetny, wykonanie również. Jeśli zamówione ciastko jest świeże, ma w sobie soczyste owoce i masę o budyniowej konsystencji, a wyraźnie chrupiący spód nie zamienił się w mokrą papę, to czuć, że zabrał się za nie ktoś, kto zna swój fach. Ceny nie należą do najniższych, ale poza wspomnianą jakością ciastka są też bardzo zapychające.

Możesz zajrzeć też tutaj

0 komentarze: