Heroes of Thyme and Garlic / Marmolada

października 21, 2017 KochamJesc 1 Comments

miecznik
Znajdująca się na samym początku ulicy Grodzkiej restauracja Marmolada już z zewnątrz kusi piękną witryną, a w środku jest jeszcze lepiej: przytulnie, ciepło, rustykalnie, ale w dobrym guście. Za dosyć wąską salą z małymi stolikami znajdują się kolejne, przestronne pomieszczenia w pastelowych kolorach, pięknie udekorowane kwiatami. 

miecznik
Wielokrotnie wyróżniana restauracja serwuje mix tradycyjnej polskiej kuchni z włoskimi klimatami, z ogromną dbałością  o jakość podawanych potraw. W menu znajdziemy swojskie pierogi, czy zupę w chlebie, ale także duży wybór dziczyzny, makarony i pizzę. Sama karta win wygląda również imponująco. Jeśli nie chcecie wykosztować się na sarninę, to Marmolada oferuje dostępne od 12 do 17 pyszne lunche w przystępnej cenie. 

torcik z koziego sera

Festiwalowa uczta rozpoczęła się od delikatnego pasztetu z królika z rewelacyjnym, słodkim chutneyem dyniowo-cebulowym, oraz torcikiem z koziego sera z dynią i sałatą. Ten ostatni wyglądał zresztą jak piękny deser.

nugat
Jako główne dania podano miecznika z karmelizowaną cykorią i prażonym orkiszem w sosie mandarynkowym oraz sakiewki z konfitowaną gęsią na sosie grzybowym. Estetyka potraw szła w parze ze smakiem. Delikatne mięso miecznika współgrało z wyrazistym sosem i cudownie chrupiącym orkiszem. Sakiewki wyglądały jak dim sumy, mięso było również delikatne i chude.

nugat
Na deser podano nugat lodowy (jest to taki sam deser, niezależnie od wybranego menu festiwalowego).

sakiewki z gęsią
Powtórzyła się sytuacja z mojej pierwszej restaurantweekowej kolacji - mimo, że porcje serwowano na dużych talerzach i wydawały się przez to niewielkie, to po trzydaniowej uczcie nie byłam już w stanie zjeść nic więcej.

Wisienką na tym festiwalowym torcie była bardzo miła obsługa, krótki czas oczekiwania na jedzenie i muzyka na żywo. Marmoladę mogę polecić z czystym sumieniem, jako trafiony festiwalowy wybór.

pasztet z chutneyem
sakiewki z gęsią
program ochrony świadków obżarstwa

Możesz zajrzeć też tutaj

1 komentarz: