Foodflix and chill - kulinarne (i nie tylko) programy na Netflixie cz.3

lutego 27, 2019 KochamJesc 0 Comments


 Pyszne Tradycje

Chiński dokument o tradycjach kuchni regionu Chaoshan. Ładne zdjęcia, dużo ciekawych informacji, niepowtarzalna okazja by posłuchać mandaryńskiego - a to wszystko w zaledwie dziesięciominutowych odcinkach.

źródło - netflix

Rotten

Też o jedzeniu, ale o jego mniej apetycznych aspektach. Oszukiwanie konsumentów, podrabianie produktów, wojny producentów, wykorzystywanie pracowników, kurczące się naturalne zasoby to tylko niektóre tematy poruszone w tej sześcioodcinkowej serii. Pojawia się tu nawet polski wątek w odcinku o miodzie. Zdecydowanie polecam obejrzeć i ... przemyśleć.

źródło - netflix


Chef's Table Francja

Z kamerą wśród najlepszych francuskich szefów kuchni. Osobiste historie, inspiracje, niezwykłe kulinarne kreacje, a to wszystko okraszone pięknymi zdjęciami i subtelną muzyką.

źródło - netflix

Cooked

Mini-seria Netflixa z pisarzem Michaelem Pollenem w roli gospodarza. Cztery odcinki skupiają się na biologicznych, antropologicznych czy etycznych aspektach jedzenia, a narracja jest przystępna i ciekawa.

źródło - netflix

The Big Family Cooking Showdown

Familiada przy garach. Dwie drużyny, po trzech członków rodziny każda, przygotowują dania pod czujnym okiem zdobywcy gwiazdki Michelin Giorgio Locatelli i szefowej kuchni Rosemary Shrager. W porównaniu do amerykańskich kulinarnych show ta brytyjska produkcja wydaje się toczyć w sennym tempie - nie ma wrzasków, agresywnych zbliżeń nienaturalnie podekscytowanych uczestników, głupich dżingli i pseudo-dramatów, za to czasami bywa ...nudno.

źródło - netflix

Bogate Menu

Co decyduje o sukcesie restauracji? Nad tym głowią się potencjalni inwestorzy, którzy oceniają pomysły na biznes uczestników tego kulinarnego show. Elegancka, fine-diningowa restauracja, wegański fast-food, czy owoce morza na wynos powalczą o uznanie jurorów i ich pieniądze.

źródło - netflix

Możesz zajrzeć też tutaj

0 komentarze: